Unifarm Polska

Aktualności

Najwyższej jakości produkty

Dzięki współpracy pomiędzy firmami Unifarm Polska Sp. J oraz S.K.K. FARMVET Sp. z o.o. Sp. k nasze produkty przygotywywane są z nawyższą starannością  oraz charakteryzują się wysokimi parametrami jakościowymi.

Pobierz katalog ofertowy

ASF nadal szaleje

Dane z czterech województw

Zgodnie z inforacjami zamieszczonymi na topagrar.pl ASF nadal szaleje w czterech województwach.

„Główny Lekarz Weterynarii poinformował o potwierdzeniu wystąpienia 2019/115-2019/163 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 14 stycznia – 20 stycznia 2019 r.

Tym razem najwięcej padłych dzików znaleziono w woj. warmińsko mazurskim, bo aż 26 sztuk. W woj. mazowieckim niewiele mniej, bo 23 sztuki. Na Lubelszczyźnie 11, a na Podlasiu 7 sztuk. Wśród 49 przypadków wykrycia wirusa u dzików 12 z nich odstrzelono. 

To już 163 przypadek ASF w tym roku, ale w zeszłym dokładnie o tej samej porze roku było znacznie gorzej. Pod koniec stycznia 2018 roku zanotowano ponad 360 przypadków ASF, a to oznacza, że wykryto mniej o ponad połowę padłych na ASF dzików niż w ubiegłym roku. Wydawać by się mogło, że to dobry zwiastun, niestety żeby przekonać się czy afrykański pomór świń wróci do chlewni trzeba poczekać do wiosny…. „

źródło: www.topagrar.pl

Znajdź nas

Adres
ul. Czarnowąska 44
Opole, 45-920

Godziny pracy
Poniedziałek—piątek:
8:00–16:00

Udostępnij

 

Jeżeli uważasz, że ten artykuł może być pomocny dla innych, prosimy o jego udostępnienie na Twoich profilach w  portalach społecznościowych.